Haber

Tesla Model S hafiften güncellendi

Tesla Model S hafiften güncellendi

Otomobil dünyası şu sıralar uygun fiyatlı Tesla‘ya, doğrusu Tesla Model 3‘e odaklansa da elektrikli otomobil üreticisi, isim yapmasını elde eden amiral gemisi modelini de unutmuş değil. Yenilenen Tesla Model S, küçücük kozmetik değişimler ve daha gelişmiş özelliklerle geliyor.

Bilinmiş olduğu suretiyle Tesla otomobillerinde model yılı kullanmadığı için yenilenen Model S’e 2016 yada 2017 şeklinde bir şey demek söz mevzusu değil. Daha ziyade otomobillerini bir yazılım şirketi şeklinde “güncelleme” şeklinde yenilediği için yeni Model S’e de basitçe “yeni Model S” demek durumundayız. O halde gelelim meydana getirilen yeniliklere. Yeni versiyondaki en büyük yenilik şarj mevzusunda yapılmış. 40 amperden 46 ampere yükseltilen akım desteği yardımıyla Model S artık oldukca daha süratli şarj olabilecek. Opsiyonel sunulan 72 amperlik versiyonu ise Model S’in mevcut modelden yüzde 50 daha kısa sürede şarj olmasını sağlıyor. Model X’in HEPA hava filtresi ve yeni iç mekan döşemeleri Tesla Model S’in kavuştuğu öteki yenilikler içinde.

Tesla Model S (Facelift 2016)

Kozmetik anlamda ise derhal fark edilebileceği suretiyle yeni bir ön panjur tasarımıyla karşı karşıyayız. Muhtemelen Model 3’ün üretim versiyonunda da yer alacak yeni tasarım aslen Model X’ten tanıdık. Ek olarak farlar da artık tamamen LED aydınlatmalara kavuşmuş durumda.

Tesla’nın Kaliforniya’daki fabrikasında üretilmeye başlanan yeni Tesla Model S, 70.000 dolardan süregelen fiyatlarla satışa sunulacak. Çıkış zamanı hakkında ise herhangi bir informasyon bulunmuyor.

Comments
To Top
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!