Haber

Bir elektrikli süper otomobil’de BAIC’tan

Bir elektrikli süper otomobil’de BAIC’tan

Beijing Automotive Industry Corporation (BAIC) şirketi internete sızan yeni yüksek kuvvetli otomobil konseptiyle yakında başlamış olacak olan ”Beijing Motor Show” fuarında büyük sansasyon yapmayı planlıyor. 

Yürekli bir tasarıma ve şık bir görünüme haiz olan model oldukça ilgi çekecek benzer biçimde gözüküyor. Aracın bilgileri açıklanmasa da görsellerden aracın sportif ön çizgilere, havalandırmalı bir ön kaputa ve agresif görünümlü marşpiyellere haiz bulunduğunu görüyoruz. Ek olarak arkaya doğru yatık ön cam, hafifçe jantlar, sportif görünümlü tavan, ince arka stop lambaları, ufak arka spoyler ve yukarı doğru oluşturulan kapı sistemi aracın öteki özellikleri içinde bulunuyor.

Autocar, Çin dışındaki kaynakları referans vererek, konsept modelin elektrikli güç aktarımına haiz bulunduğunu ve aracın 0’dan 100 km/s sürate 3 saniyenin altında ulaşıp, son süratinin 260 km/s olacağını söylüyor. Söylentilere bakılırsa vasıta tek şarj ile ortalama 300 km menzile haiz olacak.

Konsept model hakkında oldukca az şey biliniyor olsa da söylentilere bakılırsa aracın iktisat, konfor ve yarış şeklinde 3 değişik sürüş modu bulunacak. Her bir sürüş moduna nazaran aracın yerden yüksekliği değişecek. Iktisat modunda 4.7 inç olan aracın yerden yüksekliği yarış moduna alındığında 3.1 inç olacak.

Comments
To Top
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!