Alfa Romeo

Alfa Romeo’dan ilk SUV: Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo’dan ilk SUV: Alfa Romeo Stelvio

İtalyan otomobil üretici 2016’da düzenlenen yeni SUV modeli Stelvio’yu tanıttı. Bu modelde beklentilerimiz fazla yüksekte tutmuşuz: biraz daha fazla yükseklik, biraz daha fazla arazi tarzı ve biraz daha öteklik bekliyorduk yeni Alfa Romeo Stelvio dan. Ama bu yeni SUV modelin dış tasarımında tek görebildiğimiz bir Giulia ızgarası ve düz yan çizgisi ile egzozları farklı düzenlenmiş Maserati Levante görünümlü arkası hayallerimizi suya düşürüyor. 

Alfa Romeo Stelvio nun iç mekanında sedan modelindende pek bir farklı yok. Orta onsolda büyük bir ekran bulunuyor, bol deri, ince kırmızı dikişler ve isteğe göre spor koltuklarda karbon sipariş edilebilir ayrıca ses sistemi ünlü Harman&Kardon şirketinden geliyor.

0’dan – 100 km/s’te 3,9 saniyede tamamlaya bilen ve 285 km/s’te hıza ulaşabilen Alfa Romeo Stelvio nun sınıfında bu değerlerle rekabetsiz çünkü bu model küçük bir SUV değil, Porsche Macan, BMW X3, Audi Q5, Mercedes-Benz GLC ve Jaguar F-Pace’e karşı yarışıyor.

Otomobilin altyapısı Alfa Romeo’nun dinamik şasi kontrolü sağlaya bilen sistemiyle beraber diğer modellerden de bildiğimiz gibi DNA modu bulunuyor. Bu elektronik sistemi otomobilin hangi tekerine ne kadar gücün ileteceğinin kontrolünü ve ayarlamasının yapılmasında kilit rolü üstleniyor.

Alfa Romeo nun ilk SUV modeli olan Stelvio, fiyat konusunda 50.000 Euro üzerinde olacağını belirledi. 

Comments
To Top
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!