Haber

Üstü açılır canavar: Pagani Huayra Roadster

Pagani Huayra Roadster

Üstü açılır canavar: Pagani Huayra Roadster

Önümüzdeki Cenevre Otomobil Fuarında süper spor otomobil üreten Pagani yeni model ile herkesin ilgi odağı olacak. Pagani, Huayra adlı modelin üstünü açarak roadster modelini Cenevre Otomobil Fuarında resmen tanıtacak.

Ancak bir kötü haberimiz var Pagani Huayra Roadster ile ilgili! Eğer bu sınırlı sayıda üretilecek olan otomobilden birine sahip olmak istiyorsanız, gec kaldınız. Sadece 100 adet üretilecek olan ve 2.280.000 Milyon Euro (artı KDV) değerindeki tüm Pagani Huayra Roadster modelleri satılmıştır.

İtalya’nın Modena şehirinin kuzeyinde bulunan San Cesario sul Panaro bölgesinde, Pagani süper spor otomobillerini inşa edip çok paraya satıyor. Roadster modeli bir mantıksal sonuc, BC modeline dayanmakta olan model, yedi yıl gelişme süreci sonrası tamamlandı.

Pagani Huayra Roadster’in en ilginç olan tarafı ise: üstü acılır olan Roadster model, ‘normal’ Coupe modelinden daha hafif olacak. Coupe modeli tartıda 1350 kilo gösterirken yeni Roadster modeli sade 1280 kilo ağırlığında, BC modeli ise 1218 kilo.

Bu da daha fazla kuraldan çok istisna, coupe modeli (monokok karbon titanyum ve karbon triax HP52) son derece dayanıklı olduğunu göstermektedir ve tavanı yok sayarsak mantıksal olarak daha az ağırlık vardır. Roadster’in tavanı ise karbon, cam ve kumaş karışımından oluşuyor. Tabii ki her şey Arjantinli Horacio Pagani kalitesinde.

Pagani Huayra Roadster’in kalbi ise AMG’den tanıdığımız iki turbo destekli 6.0 litre V12 hacimli motor 764 beygir güç ve 1000 Nm tork üretiyor. Otomobilin durmasını Pizza büyüklüğünde olan 380 mm ön ve arkada bulunan Brembo fren sistemleri sağlıyor.

Cenevre Otomobil Fuarını ziyaret etmek için çok güzel bir neden.

Comments
To Top
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!