Video

Z nesilin geleceği – Toyota uBox Concept

Z nesilin geleceği – Toyota uBox Concept

Bilhassa kalabalık aileler için SUV modelleri ideal ulaşım aracı olarak öne çıkıyor. Bu sınıfta sporundan klasiğine, teknolojik olanından daha mütevazı olanına kadar onlarca seçenek mevcut. Peki şimdinin evlatları büyüyüp ebeveyn olunca iyi mi bir SUV modeli tercih edecek merak etmiş miydiniz?

Toyota’nın Clemson Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelmiş olarak geliştirdiği uBox adlı konsept otomobil, Z kuşağının gelecekte de tarzından taviz vermeyeceğini gösteriyor. Garip, uçuk, teknolojik, dijital, değişken, yaratıcı. Z kuşağını tanımlayan sıfatların bir çok uBox’ta da kendini gösteriyor. Tasarlanmasından üretim aşamasına kadar ağırlıklı olarak öğrencilerin üstünde çalmış olduğu, Toyota’nın ise her türlü desteği verdiği otomobil, geleceğin SUV terimine değişik bir görüş açısı getiriyor.

Kişiselleştirilebilir yapısı yardımıyla Z kuşağının fazlasıyla tercih etmiş olduğu “home-office” emek harcama şekli uBox’ta da vücut buluyor. Zira otomobil isteğe göre hem bir karavan hem de mini bir ofis şeklinde şekillendirilebiliyor. 3D yazıcı yardımıyla oluşturulan parçaları, bağlanabilirliğin ön planda olduğu dev tabletten oluşan informasyon eğlence sistemi, bisikletin bile sığacağı genişlikte bagaj hacmi otomobilin öne çıkan detaylarından.

Elektrikle çalışan otomobilin motor detaylarını bilmiyoruz sadece şu aşamada bu pek de mühim sayılmaz. Aşağıdaki videodan bu deli otomobilin yapım aşamasına göz atabilirsiniz.

Comments
To Top
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!