Haber

Küçük italyan Fiat 500

Küçük italyan Fiat 500

Fiat 500 Yeni Model Minik Otomobil Piyasaya Çıkıyor İlk Çıktıgında Alan Şahıs KOÇ Şirketlerinin Sahibi Mustafa Koç Oldu Zevklerinize Bir Yenisini Bu Minik Arabayala Katabilirsiniz 1.3 Multijet 75 Bg dizel motoru 111 gramlık karbon gazı salınımı ile en düşük CO2 emisyonuna sahiptir otomobil olarak göze çarpıyor.

Bir yılda dünya genelinde 260 bin adetten fazla sipariş alan ve Türkiye’de 28 bin YTL’den satışına başlanan Fiat 500’ün ilk sahibi Koç Tüm ortaklık Başkanı Mustafa Koç oldu.

Kendi segmentinde yeniliklere imza atan Fiat 500, EURO NCAP testinden 5 yıldız almayı başaran 3.55 metre uzunluğundaki ilk otomobil oldu. 7 hava yastığı ve tüm motor seçeneklerinde ESP hususi durumunu standart donanım olarak üstünde bulunduruyor.
1.2 litre 69 beygir, 1.3 Multijet 75 beygir ve 1.4 16v 100 beygir motor alternatifleriyle ithal edilecek. 2009 senesinde yasal zorunluluk olarak yürürlüğe girecek olan ”Euro 5” emisyon standartlarını yakalayan Fiat 500 oldukça çevre dostu görünüyor. 12 ayrı renk seçeneğine sahiptir Fiat 500’ün uzunluğu 3,55, genişliği 1,65 metre, yüksekliği 1,5 metre.

Sürücü diz hava yastıkları kompakt otomobiller içinde ilk kez standart olarak içeriyor. ABS ve EBD de (elektronik fren güç dağılımı), çift aşamalı açılabilen sürücü ve yolcu ön hava yastıkları, FPS (yangın önleme sistemi), etken gergili ön güvenlik kemerleri ve 3 noktalı arka güvenlik kemerleri standart donanımlar içinde.

Üst derslik otomobillerde sunulan elektronik stabilite programı (ESP), motor fren torku düzenleyici (MSR), patinaj önleme sistemi (ASR) ve yokuşlarda otomobilin geriye kaymasını önleyen Hillholder güvenlik paketi içinde yer ediniyor.

Araçtaki ‘Blue&Me®’ sistemi de; kullanım esnasında kolay ve güvenli bir halde telefon etmeye, gelen çağrılara yanıt vermeye, mesajların sistem sesli okunmasına ve müzik dinlemeye olanak veriyor.

Gerek kent içi kullanımda gerekse şehirlerarası yolculuklarda düşük yakıt tüketimi ve yüksek performans elde eden otomobilin 1.3 Multijet 75 Bg dizel motoru 111 gramlık karbon gazı salınımı ile en düşük CO2 emisyonuna mevcut otomobil olarak göze çarpıyor.

Comments
To Top
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!