Haber

Kozmetik dokunuşlar ve yeni motor ile VW Amarok

VW Golf GTI 40 Yil

Kozmetik dokunuşlar ve yeni motor ile VW Amarok

Güncellenen VW Amarok lüks pikap segmentinde yüksek performanslı V6 turbo diesel motora haiz tek model olacak. Yeni nesil altı silindirli motorların gücü 165 kW’ya kadar, tork ise 550 Nm’ye kadar çıkıyor. Amarok Aventura modeli spor bar, 20 inç tekerlekler, bi-xenon farlar ve LED gündüz sürüş ışıkları ile donatılmış. Volkswagen Ticari Araçlar performansı yukarı seviyeye taşıyor: Lüks B segmenti Amarok pikap en yeni nesil Volkswagen V6 motorlar ile tüm performansını açığa çıkartıyor. Amarok sürücüleri 3.0 Litre motor tarafınca sunulan 1 Litre ilave silindir hacmine kavuşacak. Pikap fazlaca iyi kent trafiği ve off-road kabiliyetlerine haiz. Aracın en üst düzey motoru, 550 Nm tork ve 224 beygir güç çıkışı sunuyor.

Kuvvetli ve güvenilir: Yeni atik V6 diesel motor müşterilerin düşük silindirli motorda yüksek tork ihtiyacını 1500 rpm’de maksimum tork vererek karşılıyor. Manuel ya da 8 aşama otomatik viteste en yüksek vitesin uzun vites oranı devamlı süratli sürüşte devri düşürürken yakıt tüketimini de azaltıyor, bununla beraber gürültü seviyelerinin ve Co2 emisyonlarının düşük tutulmasına katkı sağlıyor. Yeni Amarok’un averaj NEDC yakıt tüketimi 165kW güç çıkışı ve 8 aşama otomatik vites ile 100 km’de 7,6 Litreye ulaşacak. Maksimum Co2 emisyonu ise kilometrede 199 Gr.

Modelin motoru sağlam ve uzun ömürlü olmak suretiyle tasarlanmış. 3.0 Litre TDI motor ile (tam olarak 2967 cm3 silindir hacmi) yeni Amarok 3 değişik güç çıkışı seçeneği sunacak: 163 beygir, 204 beygir ya da maksimum 224 beygir. Tüm motorlar Euro-6 emisyon standartlarına uyumlu. En kuvvetli motor versiyonu en önce sunulacak. Eylül 2016’dan itibaren Volkswagen ticari araçlar müşterileri çekici bir modelde 6 silindirli motorlar dünyasını keşfetme şansına mevcut olacak.

Seride üç değişik sürüş sistemi bulunacak : Geleneksel arkadan çekişli, manuel vites ile arkadan çekiş ve önden çekişi kombinasyon halinde ihtiyaca bakılırsa kullanabilen 4MOTION dört çekişli sürüş sistemi ya da 8 aşama otomatik vitesle kalıcı dört çekişli sürüş sistemi ve Torsen diferansiyel. Servotronic direksiyon sistemi Amarok’ta yeni sunuluyor ve Avrupa’da standart donanım olacak. Bu sistem Amarok’un bu kadar duyarlı sürüşe sahiptir olabilmesinin sebeplerinden birisi. 165 kW Amarok’ta ön aks’taki yeni 17 inç fren diskleri ve arka aksta 16 inç diskler kuvvetli pikapın devamlı süratli ve güvenli şekilde durdurulabilmesini sağlıyor. Pek fazlaca ödül almış otomatik kaza sonrası fren sistemi de standart olarak sunuluyor.

VW Amarok

Amarok’un kuvvetli tesiri atletik görünümlü ön kısım ve yeni ön konsol ile daha da vurgulanıyor. Yeni ergonomik koltuklar araca daha sofistike ve kıymetli bir görünüm katıyor. Ek olarak modelin tasarımı her ayrıntısında Volkswagen DNA’sını yansıtıyor. 5.25 metre uzunluğu ve (aynalar dahil) 2.23 metre genişliği ile Amarok klasik bir pikaptan beklenecek her şeyi veriyor.

İlk çıkış versiyonu Amarok Aventura’da yeni kaporta ile aynı renkte spor bar iki kabinli aracı görsel olarak arkaya doğru çekiyor ve kargo bölmesinin içindeki 2.52 m2’lik yüklemem platformunun ufak bir kısmının üstüne uzanıyor. Fazlaca sayıda ilave yoldam barları, örtüler, kargo alanı kaplamaları ve kapaklar da Amarok kargo bölmesi için sunuluyor.

Ek olarak 4 kapılı Amarok’taki yükleme platformu yanlardan Euro-Palet alabiliyor. Seçilen donanım özelliklerine bakılırsa 1 tondan fazla yük kapasitesi mümkün. Gelecekte yeni Amarok’un bazı versiyonları 3.5 tonu gören çekme kapasitesine sahiptir olacak.

Amarok’un değişik donanım seviyeleri ile sunulan tekerlekler artık daha büyük, bu da daha kuvvetli ve sportif bir görünüm veriyor. Amarok Aventura 20 inç alaşım jantlara haiz ve ek olarak arka kameralı “Park Distance Control” park asistanı ile geliyor. Aventura’nın genel görünümü Bi-Xenon farlar, LED gündüz sürüş ışıkları, LED plaka aydınlatması ve kapıların altında LED aydınlatmalı yan çamurluklar ile mükemmelleşiyor.

Comments
To Top
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!