Audi

Audi TT RS ailesi Pekin’de görücüye çıktı

Audi A6 Allroad Quattro

Audi TT RS ailesi Pekin’de görücüye çıktı

Audi yeni nesil TT RS modellerini Pekin Otomobil Fuarı’nda sergiledi. Roadster ve Coupe formunda gelen modeller tam 400 beygir gücünde.

Alıştığımız TT formunu korumakla beraber daha keskin farları, daha büyük splitter ve hava girişleri yardımıyla daha agresif bir ön tampona kavuşan Audi TT RS ailesi, arka bölümde ise daha yumuşak bir duruş sergiliyor. Opsiyonel olarak daha büyüğüyle değiştirilebilen spoiler ve oval egzoz çıkışları arka tamponun dikkat çeken detaylarından. 19 ve 20 inç çapında jant seçeneklerine mevcut olan otomobillerde Audi’nin Matrix OLED arka aydınlatmaları opsiyonel sunuluyor. Dışarıda olduğu şeklinde kabinde de sportif RS tasarımı hakim. Bol miktarda kullanılan RS logoları, sportif direksiyon simidi, deri koltukları ve Alcantara döşemeler içeriyi zenginleştiren detaylar içinde.

Audi TT RS Coupe & Cabrio

2.5 litre hacimli yeni turbo beslemeli motor bloğuyla gelen otomobiller 400 beygir güç ve 440 Nm tork üretiyor. Son zamanlarda manuel şanzıman sistemine sıcak bakmayan Audi, yeni RS ailesi için de manuel seçenek duyurmuş değil. 7 ileri, çift kavramalı S-tronic şanzımanla desteklenen otomobiller maksimum 250 km/s hıza çıkabilirken, 0-100 km/s hıza ise 3,7 saniyede ulaşıyor. Güz aylarından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak RS ailesi için fiyat detayları hemen hemen açıklanmış değil.

Comments
To Top
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!