Haber

Volkswagen Touareg’in geleceği T-Prime GTE ile sergilendi

Volkswagen Touareg’in geleceği T-Prime GTE ile sergilendi

Volkswagen tam ya da kısmi elektrikli taşıtların geliştirilmesine her geçen gün daha çok ehemmiyet veriyor. Şirket önümüzdeki dört yıl içinde Çin piyasasında 7 yeni elektrikli ve tak-çalıştır hibrit model çıkartmayı planlıyor. Bu otomobillerin her biri Çin’de mahalli olarak üretilecek. Bunun yanı sıra, Çin’de yeni bir tasarım ve geliştirme merkezi inşa edilmesi de planlanıyor. Pekin’de sergilenen yeni modeller Volkswagen’in çeşitliliğini ve mobiliteyi tekrardan tanımlayışını yansıtıyor. Çağıl lüks derslik SUV T-Prime Concept GTE prömiyeri firmanın Çin’deki elektrikli araba atağının en mühim ayaklarından birisi oldu. Bu fazlaca yönlü tak-çalıştır hibrit SUV T-Prime Concept GTE Volkswagen’in gelecekteki amiral gemisi modelinin önizlemesini sunuyor. Yeni Magotan modelinin dünya prömiyeri de fuarın derhal öncesinde Volkswagen Grup gecesinde yapılmış oldu. Volkswagen’in yeni PHIDEON lüks sedan modeli ve sıfır emisyonlu BUDD-e MPV’nin ise etkinlikte Asya prömiyerleri yapılmış oldu.

VW T-Prime GTE (2016)

VolkswagenT-Prime Concept GTE konsept otomobil, lüks derslik bir SUV. Tak-çalıştır hibrit sistem, dört çekişli sürüş sistemi ve her arazide sıfır emisyon özelliği ile yeni son zamanların konsept otomobillerinin manifestosu durumunda. Ekran ve denetim konsepti tamamen dijital, kabindeki geleneksel denetim düğmeleri tamamen ortadan kaldırılarak yerine jest ve sesli denetim, dokunmatik ekranlar ve dokunmaya duyarlı yüzeyler konulmuş. T-Prime dünyanın “Curved Interaction Area” özellikli ilk otomobili. Bu sistem fütüristik kokpitteki öteki ekranlar ve kontrollerle entegre olan kavisli bir multimedya ekranı içeriyor. Konsept otomobilin 8 aşama otomatik vitesi cam vites kolu ile sezgisel olarak denetim edilebiliyor.

Volkswagen T-Prime Concept GTE geleneksel otomobil konseptlerine esnek bir alternatif. Dört koltuklu konsept SUV değişik otomobil dünyalarının en iyi özelliklerini bünyesinde birleştiriyor: Bir sedan otomobilin konforu, station otomobillerin genişliği, tüm öteki otomobil tiplerinden daha üstün çekiş gücü, çağdaş şasi teknolojisi, spor otomobil kıvraklığı, inovatif sürüş teknolojileri ve bir kompakt otomobilin verimliliğini sunuyor. Pek fazlaca inovasyondan birisi de elektrikli E-mode’da tamamen sessiz tak-çalıştır hibrit sistem. Bu sistem T-Prime Concept GTE’ye sıfır emisyon ve 50 kilometre elektrikli sürüş mesafesi kazandırıyor. VolkswagenT-Prime Concept GTE, GTE modunda 381 beygir saf dinamizm sergiliyor. Görsel olarak inovatif teknik seviye, karizmatik ve sportif tasarımla birleşiyor.

VW T-Prime GTE (2016)

T-Prime Concept GTE, bu bahar yeni Tigiuan ile süregelen SUV ürün atağının bir parçası. Gelecekte bu başarı göstermiş model ilk kez uzatılmış aks aralığı ile de çıkacak. Bunu Touareg ya da T-Prime Concept GTE temel alınarak, Çin ve ABD’ye yönelik, yeni orta boy bir SUV model izleyecek. Tiguan’ın altında da iki yeni SUV model serisi daha çıkaracak olan Volkswagenin, biri VW Golf sınıfında T-ROC konsept otomobilden geliştirilen bir SUV diğeri ise Mart ayında Cenevre’de tanıtılan Polo sınıfından çıkacak bir SUV olan T-Cross Breeze.

Comments
To Top
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!