Haber

Uzaltılmış lüks sedan Jaguar XFL

Uzaltılmış lüks sedan Jaguar XFL

Ay başındaki ipucundan sonrasında Jaguar, artık XFL modelini tamamen gün ışığına çıkartıyor. XFL, standart XF‘in daha uzun kasalı bir versiyonu olarak piyasaya çıkacak.

XJ modelini pahalı kabul eden fakat standart XF’in sunduğundan daha çok bacak boşluğu isteyenler için tasarlanan XFL, bir tek Çin piyasasında satılacak. Bugün Pekin otomobil fuarında tanıtımına başlanan modelin en büyük rakiplerinden birisi Mercedes-Benz E-Serisi. Mercedes E-Serisi de XFL ile beraber Pekin fuarında görücüye çıkacak. Standart modelle karşılaştırıldığında XFL 140 mm daha uzun ve 157 mm bacak boşluğu sağlıyor. Otomobilin tasarımı standart XF’den pek değişik değil sadece aks aralığının artmasıyla arka kapılar daha uzun. Jaguar, XFL’i daha oldukça hususi şöför kullanan müşteriler için tasarlamış, bu yüzden ön kabinden fazlaca arka kısma odaklanılmış.

Jaguar XFL

Ön koltukların baş koyma yerlerinin arka kısmına monteli 8 inch LCD ekran bu rahatlığı destek sunar özellikte. Yalnız Çin’e hususi Jaguar XFL, Jaguar’ın en yeni 10.2 inç InControl Touch Pro multimedya sistemini kullanıyor. Sistem 17 hoparlörlü, 825 watt Meridian surround ses sistemiyle beraber geliyor. Fotoğraflarda görülebileceği suretiyle, arka yolcular iki HDMI portu, iki USB 3.0 portu, 12V priz ve pek fazlaca denetim düğmesine ulaşabiliyor.

Isıtma ve soğutmalı arka koltuklar dört aşama ayarlı bel desteği ve masaj fonksiyonlarına da sahiptir. Yolcuların konforu hava temizleyici iyonizasyon sistemi, panjurlu pencereler ve katlanır masalar ile daha da arttırılmış.

Jaguar XFL

Jaguar XFL modelini dört çekişli sürüş sistemi ve 8 aşama ZF otomatik vites seçeneği ile piyasaya sürüyor. Standart versiyondan 200 kilo daha ağır olan uzun versiyon, turboşarjlı 2.0 litre, dört silindirli 197 beygir yada 236 beygir çıkış gücü seçeneklerine mevcut motorla geliyor. Daha çok güç isteyenler için 335 beygir süperşarjlı 3.0 litre V6 seçeneği de var.

XFL, Jaguar Land Rover markasının Çin’e hususi ilk modeli olacak ve Discovery Sport ve Evoque modellerinin de üretildiği Changsu fabrikasında üretilecek.

Comments
To Top
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!