BMW

Münih’in gururu BMW M5

BMW M5

Münih’in gururu BMW M5

Düşük çözünürlüğünde olan fotoğraflar ve teknik verilerin arkasından BMW’nin en sportif sedan modeli M5’in resmi tanıtımı yapılmış oldu. Bilhassa önceki gün yazdığım makaleyi okuyanlar için büyük bir sürprizi bulunmayan otomobil ilk olarak, 23 Haziran’da düzenlenecek olan M Festivalinde görücüye çıkacak.

Tasarım olarak M-Sport görüntü paketiyle donatılmış olan BMW 5 Serisi modellerinden fazlaca değişik olmayan aracın ön ve arka tamponları birazcık daha sportif çizgilere sahipken 19 inç çaplı jantlar X5M ve X6M modellerinde kullanılanları çağrıştırıyor. Yuvarlatılmış yan aynalar ve dört çıkışlı egzoz sistemiyle beraber renkli kaliperlere haiz bir fren sistemi de içeren otomobilin fren diskleri delikli.

İç mekanında dışarıdakinden de fazla oranda sadelik sunan M5’i ele veren unsurlar M logolu vites topuzu ve direksiyon simidi benzer biçimde öteki modellerde de extra olarak ısmarlanabilen donanımlar.

Daha evvel de açıklanmış olduğu benzer biçimde çift turbo beslemeye haiz 4.4 litre hacimli bir v8 motorla donatılan araç 560 beygir güç, 680 Nm tork üretebilirken yarı otomatik şanzımanı 7 ileri oran sunmakta. 0’dan 100 km/s sürate 4.4 saniyede ulaşabilen M5’in 200 km/s hızlanması 13 saniye sürerken auto start-stop sistemi yardımıyla averaj yakıt tüketim kıymeti 9.9 litre/100 km olarak belirtiliyor.

Maksimum sürati 250 km/s’te sınırlandırılmış olan araç M sürüş paketiyle alınırsa bu limit 305 km/s’e kadar aşama kaydediyor.

Comments
To Top
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!