Haber

Bir ikonun dönüşü BMW 3.0 CSL Hommage

Dünyanın en ünlü otomobil markası BMW 3.0 CSL Hommage konseptini gün ışığına çıkardı. 1970’lerin klasik coupe modellerini yeni ve modernize şekilde günümüze uyarlanmış bir versiyonu olarak dikkat çeken otomobil, hem dış hem iç mekan tasarımıyla bilim kurgu filmlerinden gelmiş gibi bir his oluşturuyor. Sarı renkli tasarımı ile tüm dikkatleri üzerine toplayan araç, adeta bir köpek balığını andırarak asaletini ortaya koyuyor. Agresif bir görünüme sahip olan otomobilde karbon fiberden üretilen ön splitter, 21 inç çapında jantlar ve lazer LED farlar bulunuyor.

Concorso d’Eleganza Villa d’Este Fuarı’nda sergilenen 3.0 CSL Hommage, performans değerleri netlik kazanmasa da otomobilde eBoost teknolojisine sahip 6 silindirli 3 litrelik (turbo beslemeli) bir motorun yer aldığı belirtiliyor. Ancak maalesef bu mükemmel tasarıma sahip araç üretim bandına girmeyecek. Çünkü hem üretim aşamasında, hem de son kullanıcı aşamasında beklenileni vermeyebilir.

Maliyet değerlendirmesinde de başarısızlıkla çıkan bu model, BMW, tasarımıyla göze çarpan bir diğer hibrit otomobili i8’in konsept modellerinden sınırlı sayıda ürettiğini hatırlatmakta yarar var. Yine de her zaman yeniliğe ilklere imza atan BMW, bu veya buna benzer modelleri yakın zamanda ön planda tutacaktır diye düşünüyoruz. Bunu bekleyip göreceğiz elbette, ancak BMW severlerin unutmaması gereken diğer bir konu, bu markanın her zaman sürprizlere açık olduğu gerçeğidir.

Comments
To Top
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!