Audi

Audi A6 Allroad Quattro

Audi A6 Allroad Quattro

Audi A6 Allroad Quattro

Alman üretici Audi, A6 Avant temelleri üstüne geliştirdiği aracı Audi A6 Allroad Quattro’nun 3. Nesil modellerini tanıttı. Hafifçe arazi şartlarında problem yaşamadan ilerleyebilecek özelliklere haiz olan aracın baz modeli Almanya’da 54.600 Euro seviyesinden başlamış olan fiyatlardan satışa sunulacak.

4.94 metre boya, 1.90 metre genişliğe ve 1.47 metre yüksekliğe haiz olan büyük otomobilin aks mesafesi 2.91 metre olarak açıklandı. 565 litre hacimli bagaj hacmi sunan aracın arka koltukları yatırılarak bu hacim 1.680 litreye kadar genişletilebiliyor.

Görünümünde meydana getirilen değişimler daha fazlaca arazi kullanımına yönelik olan aracın tampon, çamurluk ve kapı alt kısımlarında siyah renkli koruma bölgeleri bulunurken tampon ve kapılar altında paslanmaz metal kısımlar da bulunuyor. Daha kuvvetli port bagaj raylarına haiz olan aracın jant seçenekleri 18, 19 ve 20 inç çaplı. LED far grubu öteki A6 modellerinde bulunanla aynı olan aracın egzoz çıkışlarının alt kısımları düzleştirilmiş. Modele hususi bir kahverengi boyayı beden için sunan Audi ön panjuru öne çıkaran bir makyaj yapmış.

İç mekan tasarımı da standart A6’dan tanıdık olan aracın kapı eşiklerinde “Allroad” armalı kaplamalar bulunurken yokuş iniş kontrolü ile düzey ve sertliği ayarlanabilen süspansiyon sisteminin kumandaları vites kolunun etrafına dağıtılmış. Gövdede olduğu benzer biçimde iç mekan için de kahverengi deri döşeme sunan şirket konsol kaplamalarının da renk zenginliğini artırmış.

Navigasyon, 15 hoparlörlü Bang & Olufsen ses sistemi, şeritte kalma asistanı, heads up display, Bluetooth ve web bağlantılar, panoramik cam tavan, adaptif hız sınırlandırıcı ve aracın dört bir yanını gözetleyerek park manevralarını kolaylaştıran kameraların yanında kaza önleme sistemine de haiz olan otomobil eş donanımlı ikinci nesil Allroad Quattro’dan 70 kilo daha hafifçe.

Tamamı turbo beslemeye haiz 3 litre hacimli v6 ünitelerden oluşan motor seçenekleri önceki nesile oranla %20’ye varan yakıt ekonomisi sunan araçla alabileceğiniz tek benzinli motor 310 beygir güç, 440 Nm tork üretiyor. Bu motorla 0’dan 100 km/s sürate 5.9 saniyede ulaşabilen otomobilin averaj yakıt tüketimiyse 8.9 litre/100 km olarak açıklandı.

Üç turbo Diesel motorun güçleri 204, 245 ve 313 beygir olarak açıklanırken tork değerleri 450, 580 ve 650 Nm olarak verildi. En kuvvetsiz modelde 6.1 litre/100 km’lik averaj yakıt tüketimi sunabilen Diesel ünitelerin çift turbo beslemeye haiz en kuvvetli versiyonu aracı 0’dan 100 km/s sürate 5.6 saniyede ulaştırabiliyor.

Tamamında dört tekerlekten çekiş sistemi standart olarak sunulan A6 Allroad Quattro versiyonlarının en kuvvetli örneğinde 8 ileri vitesli otomatik şanzıman kullanılırken öteki araçlarda 7 ileri vitesli, çift kavramalı yarı otomatik şanzıman bulunuyor.

Comments
To Top
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!