Haber

Küçük Tesla Model 3 resmen duyuruldu

Bentley Bentayga (2016)

Küçük Tesla Model 3 resmen duyuruldu

Tamamen elektrikle çalışan otomobil üreten Amerikan merkezli Tesla düşük fiyatlı yeni ‘Tesla 3’ adlı modelini duyurdu ve ilk resimleri yayınladı.

Tesla Model 3

Büyük merakla beklenen yeni Tesla Model 3 daha önce Elon Musk’un söz verdiği tüm niteliklere sahip: Fiyat olarak daha pahalı olan kardeş modellerinden çok da eksiği olmayan, 5 kişilik, uygun fiyatlı ve uzun menzilli bir araç.

Tesla Model 3’ün başlangıç fiyatı, daha önce de açıklandığı gibi, 35.000 Dolar olarak açıklandı. Uygun fiyatlı ve elektrikli olmasına rağmen Tesla Model 3’te diğer modeller gibi şık bir tasarıma sahip. Ön panjurundaki keskin hatlarıyla nerdeyse Porsche olarak tanılan Tesla Model 3 son derece aerodinamik bir gövdeye sahip.

Henüz seri üretime hazır olmayan Tesla Model 3’ün açıklanan ilk bilgilere göre ‘standart’ model tek şarjla 346 kilometre yol kat edebilecek. 0’dan 100 km/s hızlanması 6 saniyenin altında ulaşabileceğini düşünüyoruz.

Tesla Model 3’ün tamamen elektrikli bir otomobil olmasına rağmen ‘Otopilot’ ve ‘Supercharging’. Otopilot özelliğini sağlayacak tüm yazılım ve donanım standart geldiğini belirten Elon Musk, yine rakam vermese de epey hızlı bir şarj süresi vadediyor.

Comments
To Top
error: İçerik korunmaktadır - kopyalanamaz !!